AKO SA PÍSAL ŇAŇOV PRÍBEH…

DLHOROČNÁ RODINNÁ TRADÍCIA

Tradícia a príroda – to je naše tajomstvo.

Korene našej mäsovýroby siahajú až niekoľko generácií dozadu až do roku 1913. Vtedy sa začal písať náš príbeh, keď sa náš pradedo začal venovať poľnohospodárstvu a výrobe mäsových výrobkov.

V tradícii pokračoval aj náš dedo Ňaňo a od detstva nás – svoju rodinu k nemu viedol.

100% kvalita mäsa
Mäso pochádza z našej vlastnej farmy z Liptova a od susedných farmárov – vieme tak garantovať pôvod mäsa.

ŇAŇOVA HISTÓRIA

Kúpili sme farmu vo Vyšných Malatínach

2012

Keď nás naša cesta v roku 2012 zaviedla na Farmu vo Vyšných Malatínach, aj napriek jej stavu sme ani na sekundu neváhali a rozhodli sme sa pre jej kúpu. Následne sme ju začali opravovať a zveľaďovať.

Začali sme sa starať o niekoľko koňov, kráv až sa postupne chov vo veľkom rozrastal. Z 30 kráv máme súčasne 350 kráv a takmer 150 prasiat.

Vlastná mäsovýroba a pekáreň

2015

Naším najväčším snom bolo vybudovať vlastnú mäsovýrobu a pekáreň, pretože sme si chceli poctivé domáce produkty z farmy sami spracovať a konzumovať ako kedysi u nášho deda Ňaňa. 

Keď sme zozbierali dostatočné skúsenosti, v roku 2014 sme sa pustili do mäsiarskeho remesla a súčasne aj do pekárskeho, keďže naša babka Ciľka bola dlhé roky pekárka.

“Prevzali sme do svojich rúk” Bitúnok U Ňaňa v Liskovej

2019

Bitúnok U Ňaňa na Liptove v Liskovej sme vzali do svojich rúk v roku 2019

Tento bitúnok funguje predovšetkým ako prevádzka pre spracovanie mäsa a jatočných zvierat z produkcie zväzu chovateľov oviec a kôz, ale zároveň aj na spracovanie hovädzieho dobytka a ošípaných z vlastného chovu.

Vznikol eshop www.unana.sk

2020

???

????